امروز سه شنبه 26 تیر 1403
شیشه سندبلاست

امروزه انواع مدل‌های شیشه سندبلاست توسط کارخانه‌های مختلف تولید می‌شوند که از نظر طرح و رنگ متفاوت هستند. این شیشه‌ها جذابیت بصری زیادی ایجاد می‌کنند که این امر از مزیت‌های اصلی آن به شمار می‌رود. در این مقاله به طور کامل با شیشه سندبلاست آشنا می‌شویم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شیشه سندبلاست چیست؟

شیشه سندبلاست یک نوع شیشه مات است که بیشتر در فضاهای خصوصی استفاده می‌شود. هدف از استفاده آن پوشاندن اماکن شخصی از نگاه دیگران است. همچنین بهتر است بدانید که فرآیند مات کردن شیشه، سندبلاست نامیده می‌شود. در این فرآیند، تمام شیشه یا قسمتی از آن طی مراحل نسبتاً پیچیده مات می‌شود. در این روند ماسه و مواد ساینده به کمک جریان هوا روی شیشه پخش می‌شوند. در نهایت یک لایه نازک روی شیشه قرار می‌گیرد تا مات گردد.

انواع شیشه سند بلاست

انواع مدل‌های شیشه سندبلاست عبارتند از: 

  • شیشه‌های سندبلاست تمام مات

در این نوع مدل از شیشه سکوریت و خام استفاده می‌شود. شیشه‌های سندبلاست کاملاً مات برای محیط‌هایی همچون حمام، بالکن، آشپزخانه، توالت و ... مناسب هستند. این شیشه گزینه بسیار مناسبی برای مکان‌هایی است که اشخاص دوست ندارند به بیرون دید داشته باشد.

  • شیشه‌های سندبلاست راه راه مات شده

 طرح‌هایی که بر روی این شیشه‌های سندبلاست در نظر گرفته شده، راه راه مات است. این نوع شیشه‌ها برای محیط‌های اداری و استفاده در پارتیشن‌ها مناسب هستند. طراحی و اندازه فاصله بین خطوط آن بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان تعیین می‌شود. طراحی راه راه مات متشکل از خطوط منظم افقی، عمودی یا الگوهای شطرنجی است که بر روی شیشه کشیده می‌شود.

  • شیشه‌های سندبلاست طرح دار و لوگودار

یک راه عالی برای تبلیغ محیط اداری طراحی لوگوی شرکت بر روی درب‌های شیشه‌ای است. برای اجرا لوگو بر روی شیشه سندبلاست، ابتدا باید طرح آن را با استفاده نرم افزارهای فتوشاپ و کورل طراحی کرد، سپس توسط کاتر پلاتر پیشرفته با استفاده از چسب‌های مخصوص، چاپ یا برش داد. در مرحله بعد پس از آماده شدن بر روی شیشه چسباند. لوگوی طراحی شده روی شیشه به دو صورت پس زمینه مات و پس زمینه شیشه‌ای است و در مواردی که دید لازم باشد، فقط می‌توان با چاپ آرم بر روی شیشه سند پلاست، نور را حفظ کرد.

انواع شیشه سند بلاست

قیمت هر متر مربع سندبلاست

قیمت شیشه سندبلاست بستگی به عوامل متعددی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل، اندازه شیشه است؛ هرچه ابعاد شیشه بزرگتر باشد، سندبلاست آن دارای سختی بیشتری است. حداکثر اندازه شیشه بستگی به دستگاه سندبلاست دارد و معمولاً در بازه طول 10 سانتیمتر تا 2 متر متغیر است.

میزان چسب مصرفی نیز عامل مهمی در سندبلاست است. اگر شیشه کمتر سندبلاست شود و شفافیت بیشتری داشته باشد، میزان چسب استفاده شده آن بیشتر می‌شود و منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد. برای مثال، اگر فقط یک طرح کوچک روی شیشه سندبلاست شود، قسمت‌های زیادی از شیشه به غیر از طرح، پوشیده می‌شود که این امر باعث افزایش قیمت آن می‌گردد.

طرح انتخابی برای سندبلاست نیز اهمیت دارد؛ هرچه طرح سخت‌تر باشد، طراحی آن دشوارتر و وقت‌گیرتر خواهد بود. همچنین اندازه طرح تأثیر بسزایی در مقدار چسب مصرفی و قیمت نهایی دارد.

با توجه به این نکات، قیمت نهایی شیشه سندبلاست به ترکیبی از عوامل مختلف مانند اندازه شیشه، میزان چسب مصرفی، طرح انتخابی و دقت در کار سندبلاست بستگی دارد. به همین دلیل، توجه به این نکات مهم می‌تواند منجر به تولید شیشه‌های سندبلاست با کیفیت و مقرون به صرفه شود.

قیمت هر متر مربع سندبلاست

طرح سند بلاست شیشه

هنگام سفارش شیشه سندبلاست طرح دار می‌توان آن را به هر نحوی اجرا کرد. ثبت آرم شرکت به کمک سندبلاست روی شیشه یکی از پرکاربردترین طرح‌های سندبلاست روی شیشه است. شما می‌توانید با نرم‌افزار کامپیوتری نقش خاص شیشه سندبلاست خود را طراحی کنید. در حال حاضر افراد تمایل بیشتری به استفاده از این شیشه‌ها برای دکوراسیون نمای بیرونی و داخلی منازل و شرکت‌ها دارند. روش های مختلف طراحی روی شیشه به شرح زیر است:

  • طلاکوب و نقره‌کوب
  • تراشکاری
  • رنگ کردن شیشه
  • سندپلاست
  • اسیدکاری

لیست قیمت شیشه سکوریت سند بلاست

قیمت شیشه سکوریت سند بلاست با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و قیمت حدودی آن مطابق با جداول زیر است:

قیمت شیشه سندبلاست تک جداره :

شیشه سندبلاست

ضخامت

متراژ

قیمت شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست ساده تک جداره

۴ میل

۱ مترمربع

۴۴۰,۰۰۰

شیشه سندبلاست ساده تک جداره

۶ میل

۱ مترمربع

۵۴۰,۰۰۰

شیشه سندبلاست طرح دار تک جداره

۴ میل

۱ مترمربع

۵۹۰,۰۰۰

شیشه سندبلاست طرح دار تک جداره

۶ میل

۱ مترمربع

۶۹۰,۰۰۰

قیمت شیشه سندبلاست دوجداره :

شیشه سندبلاست

ضخامت

متراژ

قیمت شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست ساده دوجداره

۶*۴ میل

۱ مترمربع

۷۹۰,۰۰۰

شیشه سندبلاست طرح دار دوجداره

۶*۴ میل

۱ مترمربع

۹۴۰,۰۰۰

شیشه سندبلاست ساده دوجداره

۶*۴ میل

۱ مترمربع

۸۹۵,۰۰۰

شیشه سندبلاست طرح دار دوجداره

۶*۴ میل

۱ مترمربع

۱,۰۴۵,۰۰۰

قیمت شیشه سندبلاست برحسب نوع طرح :

نوع طرح سندبلاست

قیمت

طرح کامل مات

400

طرح راه مات (نواری)

550

طرح لوگو (علائم تجاری)

1.100

طرح کامل روی شیشه

1.700

برای اطلاع دقیق از قیمت به‌روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان مجموعه اصفهان ‌سازه در ارتباط باشید.